خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
اطلاعیه: سلام خوش آمدید 😍

تراژدی سوانح رانندگی درمحور بندرعباس-تازیان

موضوع : موسیقی

محور بندرعباس-تازیان از محدوده‌های حادثه‌خیزی استان هرمزگان است که همواره بسترساز حوادث و تصادفات متعددی بوده و همچنان به‌عنوان محوری خطرآفرین میزبان تصادفات مرگبار بسیاری است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از هرمز؛استان هرمزگان به عنوان قطب اقتصاد کشور روزانه حجم بالایی از ترافیک و تردد انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین را شاهد است که در سالهای اخیر با گسترش فعالیت های تجاری استان در امر ترانزیت روزانه هزاران خودرو در محورهای استان تردد دارند.

براساس اطلاعات فرمانده پلیس راه هرمزگان تخطی از سرعت مطمئنه، خستگی، خواب آلودگی، عدم توجه به جلو وعامل انسانی  از مهمترین دلایل وقوع حوادث جاده ای در استان است که بیشترین حوادث رانندگی در حوزه بندرعباس ،حاجی آباد و میناب رخ می دهد.

نقاط حادثه‎خیز همواره به عنوان یکی از اهرم‎های تصادفات در جاده‎ها محسوب می‎شوند که نادیده گرفتن آنها موجب می‎شود تا آمار تصادفات و میزان خسارت‌های جانی و مالی در تصادفات افزایش یابد و بندرعباس به عنوان دروازه طلایی تجارت و حجم بالای تردد در محورهای این شهرستان روزانه شاهد تصادفات جاده است.

شهر تازیان از توابع بخش مرکزی شهرستان بندر عباس است که در فاصله 35 کیلومتری و در شمال بندرعباس قرار دارد و در سال های اخیر به دلیل بی توجهی مسئولین و سهل انگاری حوادث مرگباری در این جاده رقم می خورد.

تازیان به دلیل قرار گرفتن درمسیر منطقه ویژه اقتصادی و تردد خودرو های ترانزیتی شاهد حوادث رانندگی بسیاری است که خانواده های زیادی از این شهر داغ دار عزیزان خود شده اند.

جاده بندرعباس به تازیان که مسیر ارتباطی 18 روستای و تعداد زیادی از مناطق مسکونی می باشد به دلیل کم عرض بودن و دوطرفه بودن جاده و سبقت های نابجاشاهد تصادف مرگباری در طول هفته می باشد.

محمد مرادی از اهالی تازیان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به تعداد تصادفات این محور گفت: به‌صورت میانگین حداقل هفته‌ای یک‌بار شاهد بروز تصادفاتی در این جاده هستیم.

وی افزود: باریک بودن و عرض کم جاده نسبت به حجم تردد  از عوامل اصلی بروز تصادفات جاده‌ای در این منطقه محسوب می‌شود.

مرادی تصریح کرد: در سالهای  اخیر با احداث جاده جدید از میزان حجم ترافیک جاده ای این محور کاسته شده اما همچنان شاهد تصادفات بسیاری در این محدوده بوده‌ام و همواره در هنگام تردد از این محور ترس و دلهره بسیاری بر من غلبه می‌کند.

غلامحسین شیری،مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با اشاره به روکش مجدد 500 کیلومتر از محورهای استان هرمزگان با هدف کاهش حوادث جاده ای گفت:با وقوع سه حادثه در یک نقطه باید نقطه موردنظر را در ردیف نقاط حادثه خیز قرار داد و برای رفع آن اقدام لازم انجام شود.

وی اظهار کرد: همکاری پلیس و راه با اداره کل شهرسازی نقش بسزایی در شناسایی نقاط حادثه خیز که تاکنون 28 نقطه حادثه خیز استان شناسایی و مرتفع شده است.

باوجود مشکلات و موانع طرح شده می‌طلبد با همکاری و همگرایی مضاعف، طرح بازسازی و بهسازی محوربندرعباس-تازیان در نقاط خطرآفرین در دستور کار قرار گیرد که بدون شک افزایش ضریب ایمنی و سلامت رانندگان و سرنشینان خودروهای در حال تردد از موارد حائز اهمیتی است که باید در اولویت اصلی دستگاه‌های متولی قرار گیرد،

امید است مسئولان برای پیشگیری از بروز حوادث و سوانح هر چه بیشتر در این محدوده با اتخاذ تدابیری ویژه و سازنده نسبت به رفع نواقص و نارسایی‌های محور ملارد-صفادشت اقدامات لازم را عملیاتی کنند.

۰ تا کنون ثبت شده است
تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "جنوبی ها دات کام" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود. گرافیک و طراحی : پارس تمز