خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶
اطلاعیه: سلام خوش آمدید 😍

هنرمندان هرمزگان صاحب تئاتر شهر می شوند

موضوع : موسیقی

خبرگزاری شبستان: مدیر کل هنرهای نمایشی کشور در بازدید از فضای فرهنگی و هنری بندرعباس گفت: هنرمندان هرمزگان صاحب تئاتر شهر می شوند.

JONUBIHA.INFO

به گزارش خبرگزاری شبستان از هرمزگان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مهدی شفیعی پس از بازدید در جلسه مشترک با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، مجتمع فرهنگی هنری سید احمد خمینی (ره) را حائز شرایط مناسب برای تئاتر شهر دانست و افزود: با اضافه کردن چند پلاتو و فضای آموزشی این مکان می تواند به صورت اختصاصی به تئاتر شهر بندرعباس تبدیل شود.

وی ضمن اعلام آمادگی کامل در جهت همیاری و همکاری در ایجاد تئاتر شهر بندرعباس اظهار کرد: استان هرمزگان با توجه به سابقه درخشان نمایشی و همچنین برخورداری از فرهنگ اصیل بومی و محلی و حضور فعال گروه های نمایشی در جشنواره های معتبر کشوری و بین المللی و اجرای عموم مستمر گروه ها ،نیازمند تئاتر شهر می باشد و این اداره کل در تعمیر، ساخت و تجهیز آن همیاری خواهد کرد.

مدیر کل هنر های نمایشی کشور ایجاد تئاتر شهر را مستلزم همکاری سایر دستگاه ها دانست و عنوان کرد: بخشی از فضای مجتمع سید احمد خمینی در اختیار یکی از نهاد های فرهنگی است که می توان با تعامل و همکاری این مانع را مرتفع کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز از توجه ویژه اداره کل هنرهای نمایشی تقدیر و تشکر کرد و گفت: در چند مرحله مختلف مسئله ایجاد تئاتر شهر بندرعباس مطرح شده است اما تاکنون نتیجه لازم را در بر نداشته و به تعویق افتاده است اما بسیار امیدواریم با حضور مدیر کل هنر های نمایشی کشور هنرمندان تئاتر استان که به شایستگی از هویت تئاتر جنوب کشور حراست کرده اند به آرزوی دیرینه خود دست یابند.

علیرضا درویش نژاد افزود: رایزنی های اولیه با دستگاه های مربوطه از جمله شهرداری، اداره کل کتابخانه های عمومی ،میراث فرهنگی و… صورت گرفته و موافقت هایی هم بدست آمده که از همه آنها تشکر و قدردانی می کنم.

وی یادآور شد: استان هرمزگان با هویت هنری و نمایشی خاص خود استحقاق بیش از این ها را دارد و این جایگاه تا کنون با کمترین امکانات کمی و کیفی بدست آمده و در صورت تامین زیر ساخت های نمایشی،این استان حرف اول را در تئاتر کشور خواهد زد.

گفتنی است، در پایان این جلسه مقرر شد پیگیری های لازم ظرف یک ماه آینده انجام و زمینه لازم برای ایجاد و ساخت تئاتر شهر آغاز شود.

برچسب ها
۰ تا کنون ثبت شده است
تمام حقوق مادی و معنوی و طرح قالب برای "جنوبی ها دات کام" محفوظ است و هر گونه کپی برداری خلاف قوانین می شود. گرافیک و طراحی : پارس تمز